• Cavaliers
  Celtics
  72
  118
 • Clippers
  100
  118
 • Pelicans
  Spurs
  123
  114
 • 76ers
  Magic
  126
  94
 • Bulls
  Raptors
  105
  91
 • Bucks
  Wizards
  115
  108
 • Timberwolves
  101
  131
 • Hawks
  Heat
  Laukiama rungtynių
 • Hornets
  Grizzlies
  Laukiama rungtynių
 • Thunder
  Mavericks
  Laukiama rungtynių
 • Kings
  Jazz
  Laukiama rungtynių
 • Nuggets
  Suns
  Laukiama rungtynių
 • Warriors
  Lakers
  Laukiama rungtynių

  Šaltinis: Basketnews.lt

NBA komisaras išreiškė poziciją dėl įvykių su Kinija: „Palaikome žodžio laisvę“

2019-10-08 10:20
Nuotr.: AP – Scanpix

Hjustono „Rockets“ generalinis vadybininkas Darylas Morey po įrašo tviteryje užsitraukė Kinijos rūstybę, kuri už tai klubui pritaikė sankcijas, tačiau savo palaikymą 47-erių specialistui išreiškė NBA komisaras Adamas Silveris.

„Nėra klausimų, kad didžiulė ekonominė įtaka jau yra padaryta, – teigė Silveris. – Dėl įrašo tviteryje kilo dramatiškos pasekmės ir žiniasklaidoje skaičiau pranešimų, kad NBA nepalaiko Morey, nors turėtų.

Noriu leisti visiems suprasti, jog Morey yra palaikomas dėl savo galėjimo laisvai reikšti nuomonę dėl politinės situacijos.“

Silverio žinutė išėjo jau po to, kai Morey viešai atsiprašė dėl savo pareiškimų. 

„Savo žinute nenorėjau įžeisti „Rockets“ fanų ir savo draugų Kinijoje, – jau po incidento sakė Morey. – Paprasčiausiai išsakiau vieną mintį, susijusią su viena interpretacija viename komplikuotame įvykyje. Po išsiųstos žinutės turėjau daug galimybių išgirsti ir apsvarstyti kitas perspektyvas (apie protestus Honkonge)“.

„Visada vertinau Kinijos fanų bei rėmėjų palaikymą. Tikiuosi, jog tie, kuriuos nuvyliau supras, kad įžeidimas ir įvykęs nesusipratimas nebuvo mano tikslas. Mano žinutė buvo asmeninės įžvalgos, niekaip nesusijusios su „Rockets“ ir NBA“, – pridėjo Morey.

NBA taip pat buvo sukritikuota dėl išleisto pranešimo, kuriame atsiprašė Kinijos dėl susidariusios situacijos.

„Mes pripažįstame, jog nuomonė, išreikšta „Rockets“ generalinio vadybininko Darylo Morey, stipriai palietė mūsų draugus Kinijoje ir dėl to apgailestaujame.

Morey jau patvirtino, jog jo nuomonė nėra susijusi su „Rockets“ ar NBA, o lygos vertybės palaiko individus, kurie patys mokosi ir vėliau pasidalina savo įžvalgomis“, – buvo rašoma NBA pranešime.

Nepaisant visų atsiprašymų, NBA neišvengė Kinijos sankcijų, kuri atšaukė šioje šalyje turėjusius vykti draugiškus G lygos mačus, Bruklino „Nets“ rengiamą švietimo vaikams renginį Šanchajuje, o taip pat visiškai atsiribojo nuo „Rockets“ klubo.

Nepaisant to, Silveris laikosi pozicijos dėl žodžio laisvės, tačiau supranta ir Kinijos valdininkus bei verslininkus.

„NBA nariai gali viešai reikšti savo nuomonę, – sako Silveris. – Yra vertybės, kurių lyga laikosi nuo pirmųjų dienų, o žodžio laisvė yra viena iš tokių.

Aš taip pat suprantu ir Kinijos valdžios bei verslininkų veiksmus dėl išsakytų žodžių. Atsižvelgiant į Kinijos ir NBA ilgą bendradarbiavimą, prireiks laiko užglaistyti atsiradusias žaizdas.“

Šis įvykis pasaulyje sulaukė didelio susidomėjimo bei sulaukė įvairių nuomonių. o populiariausios NBA komandos Kinijoje „Golden State Warriors“ strategas Steve'as Kerras susilaikė komentuodamas situaciją.

„Iš tikrųjų, tai yra keista tarptautinė situacija ir daugelis iš mūsų nežino, ką pasakyti apie tai, todėl aš daug skaitau apie šią situaciją, bet nekomentuosiu.

Yra lengva kalbėti apie dalykus, kuriems aš esu atsidavęs ir jaučiuosi galintis kalbėti tik tose kategorijose, kurias išmanau, todėl šiuo atveju man nėra sunku susilaikyti nuo komentarų.

Mano svainis yra Kinijos istorijos profesorius ir šiandien aš jam parašiau, kad sužinočiau, ką turiu žinoti apie šiuos įvykius. Aš stengiuosi mokytis“, – nuo konkretaus atsakymo išsisuko Kerras.

Į šią situaciją įsitraukė ir JAV politikai, kurių nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė.

„Kaip ilgalaikis „Rockets“ fanas, didžiavausi tuo, jog Morey atkreipė dėmesį į Kinijos komunistų partijos veiksmus Honkonge. Dabar, vaikydamasi pinigų, NBA gėdingai atsitraukia“, – rašė senatorius Tedas Kruzas.

Kandidatas į JAV prezidento postą Andrew Yangas pasisakė, jog Kinijos sprendimas visiškai uždrausti „Rockets“ yra siaubingas sprendimas.

Kitas kandidatas į prezidento postą, Julianas Castro, išreiškė panašias mintis: „Kinija naudoja savo ekonominę galią tam, jog užčiauptų kritikus, net ir esančius JAV. JAV su savo vertybėmis turi palaikyti už demokratiją pasisakančius protestuotojus Honkonge ir negali leisti, jog autoritarinė valdžia tyčiotųsi iš amerikiečių.“

Vis dėlto senatorius Brianas Schatzas nebuvo toks kategoriškas: „Tai yra klaida ir jie (NBA) turi ją sutvarkyti greitai.“
DIENOS LYDERIAI
Z. LaVine L. Markkanen K. O'Quinn C. Boucher J. Richardson C. Sexton
26 13 9 4 5 7
Taškai Atk. kam. Rez. Perd. Blokai Perimti kam. Klaidos

CITATA
Jason Kidd
„Jo pavardę per sunku ištarti.“
"Bucks" trenerio atsakymas į klausimą, kodėl jo auklėtinis ir vienas universaliausių lygos krepšininkų Giannis Antetokounmpo sulaukia labai mažai dėmesio.
MINDAUGAS KUZMINSKAS
Taškai Atk. kam. Rez. perd.
JONAS VALANČIŪNAS
Taškai Atk. kam. Rez. perd.
DOMANTAS SABONIS
Taškai Atk. kam. Rez. perd.
DONATAS MOTIEJŪNAS
Taškai Atk. kam. Rez. perd.

 
Naudoti automobiliai Lietuvoje. Autobonus.lt - nemokas automobilių skelbimų portalas. Nemokami transporto priemonių skelbimai. Motociklai, traktoriai, padangos, ratlankiai ir kiti automobilių skelbimai? Noriu auto - perku auto. Visi skelbimai vienoje vietoje. Pirk parduok automobilį nemokamai. Verslo klientas: autoplius - naudotų automobilių skelbimai Lietuvoje.