Šaltinis: Basketnews.lt

Žavėjosi tėčiu, o dabar yra sūnaus fanas: daugkartinį NBA čempioną svaigina Sabonių talentas

2020-02-14 09:40
Nuotr.: BasketNews.lt/V. Mikaitis

Domantas Sabonis vienas pirmųjų įsiliejo į NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalio įvykius Čikagoje. Nepraėjus nė parai po to, kai sužaidė rungtynes su Milvokio „Bucks“ komanda, Sabonis ketvirtadienį popiet jau buvo didžiausiame Ilinojaus valstijos mieste, kur dalyvavo sporto salės atidaryme.

Domantas Sabonis

Domantas  Sabonis
Domantas  Sabonis
MIN: 34.58
PTS: 18.25 (58.88%)
REB: 12.48
AS: 4.83
ST: 0.67
BS: 0.52
TO: 2.73
GM: 52

Kartu su buvusiomis NBA žvaigždėmis, septynis kartus NBA čempionu Robertu Horry ir Glenu Rice’u Sabonis apsilankė Čikagos „Emmett Till Fine & Performing Arts Magnet“ mokykloje, kur buvo pristatyta atnaujinta žaidimų sporto salė.

Laku dar kvepiančioje erdvėje Sabonis papasakojo vaikams, kaip svarbu sveikai maitintis, sportuoti ir išsimiegoti, o po to dalyvavo įvairiuose žaidimuose mėtant į krepšį.

Kol Sabonis dūko su vaikais, anksčiau NBA arenose žibėję Horry ir Rice'as jau ieškojo kelių išėjimo link.

Įdomu tai, kad abu šie krepšininkai praeityje kovojo su Domanto tėčiu Arvydu, o bene garsiausia jų dvikova įvyko 2000 metų Vakarų konferencijos finalo lemiamose rungtynėse.

Serijos rezultatui esant 3-3, Portlando „Trail Blazers“ paskutinį septintųjų rungtynių kėlinį pradėjo pirmaudama 15 taškų persvara, tačiau galiausiai „Lakers“ triumfavo ir taip pradėjo čempionišką trijų sezonų atkarpą.

Visą šią atkarpą su „Lakers“ buvęs Horry su tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistu pasidalijo prisiminimais apie Arvydą Sabonį ir atskleidė, kad nuo seno yra jo sūnaus žaidimo gerbėjas.

– Robertai, ką atsimenate iš kovų su Domanto tėčiu, Arvydu?
– Žinote, kas yra labiausiai neįtikėtina? Pamenu, kaip žiūrėjau vaizdo medžiagą su juo, žaidžiančiu olimpinėse žaidynėse. Ir galvojau sau: vau, šitas žmogus yra žvėris. Kai jis atsidūrė NBA, vis tiek sugebėjo būti žvėris, nepaisant savo amžiaus ir dydžio.

Domantas Sabonis

Domantas  Sabonis
Komanda: Indiana Pacers
Pozicija: PF, C
Amžius: 23
Ūgis: 211 cm
Svoris: 109 kg
Gimimo vieta: Portlandas, JAV

Dažnai žiūrime į žaidėjų talentus, bet nematome, kokie jie yra protingi. Bandau žmonėms pasakyti, kad šis vaikinas nebuvo tik geras žaidėjas. Jis buvo protingas, gudrus žaidėjas. Ir kai stebiu žaidžiantį jo sūnų, jis to taip pat turi.

– „Trail Blazers“ žaidė ne vienoje atkrintamųjų serijoje su „Lakers“. Ką labiausiai iš to atsimenate?
– Pamenu, kad tai būdavo mūšiai. Jis turėdavo kautis su Shaqu. O tas jo pikenrolas su Damonu Stoudamire’u… Juokinga yra tai, kad aš pavogiau kai kuriuos jo judesius ir imituodavau juos, žaisdamas su savo vaikais. Pamenu, Damonas jam numesdavo kamuolį į baudos aikštelę, kirsdavo palei galinę liniją, o Sabonis nė nežiūrėdamas atmesdavo jam kamuolį, o Damonas lyg niekur nieko įmesdavo iš po krepšio. Tai – instinktai, kurų visada nori išmokti iš didžių žaidėjų. Jo gebėjimas ištraukti Shaqą iš baudos aikštelės ir mesti tritaškį, taip pat sugebėjimas prasiveržti, kai Shaqas išeidavo jo pasitikti, tai buvo gražu žiūrėti. Prieš tai būdavo sunku žaisti, bet nuostabu stebėti.

– Shaqas tuo metu buvo savo karjeros pike. Kiek sudėtinga tuo metu buvo Saboniui jį sulaikyti?
– Tai buvo sudėtinga ne tik jam, tai buvo sunku visai lygai, nes Shaqas buvo sunkesnis, bet truputį greitesnis už oponentus. Jis taip pat buvo stipresnis. Bet Sabonis buvo protingas, jis bandė savo stiprybes, kad apribotų Shaqą. Nenoriu sakyti, kad sustabdytų Shaqą, nes jo niekas negalėjo sustabdyti. Tai buvo nuostabūs mūšiai.

– Ar septintosios NBA Vakarų konferencijos rungtynės 2000 metais yra vienos beprotiškesnių, kuriose esate žaidęs?
– Mano karjeroje, taip. Atsilikome didžiuliu skirtumu ir žaidėme su viena iš geriausių NBA komandų. Pasakysiu taip: jeigu nebūtume turėję namų aikštės pranašumo, nebūtume laimėję tos serijos. Jie turėjo neįtikėtina komandą, talento lygis nuo įžaidėjo iki dvylikto komandos žaidėjo buvo nuostabus. Jie turėjo talentingą komandą, bet tiesiog pataikė ant mūsų, „Lakers“. Mes užsidegėme ir įveikėme juos.

– Tais metais prasidėjo ta trijų „Lakers“ titulų serija. Ar kada pagalvojote, kas būtų, jeigu nebūtumėte laimėję serijos 2000 metais?
– Manau, jeigu nebūtume laimėję tada, kitais metais būtume grįžę su dar didesniu užsidegimu laimėti. Tais metais žaidėme naujoje arenoje („Lakers“ į „Staples Center“ persikėlė 1999 metais), turėjome naują trenerį, „Lakers“ atrodė naujai. Manau, kad būtume laimėję tuos kitus titulus vis tiek, nes pralaimėjimai tave tik padaro labiau siekiantį tikslo. Žmonės pamiršta, kad metus prieš tai mus nušlavė San Antonijaus „Spurs“ ir tai buvo paskutinės rungtynės „Forum“ arenoje.

– Arvydas Sabonis nebuvo NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynėse, jo sūnus šį savaitgalį čia žais. Kaip reaguojate matydamas čia Domą?
– Buvau jo sūnaus fanas nuo tos dienos, kai pamačiau jį žaidžiantį koledže, Gonzagoje. Dabar stebiu jį rungtyniaujantį Indianoje. NBA yra daug puikių vyrukų, bet kai matai tokį talentą, kokį turi Arvydo sūnus, supranti, kad jo komanda teisingai juo naudojasi. Džiaugiuosi, kad jis yra komandoje, kuri teisingai jį išnaudoja, nes tada žmonės supranta, koks jis talentingas. Jo gebėjimas prasiveržti prie krepšio, daryti visus kitus dalykus, yra nuostabus vaizdas akimis.

– Dėl ko būtent Domantas yra ypatingas?
– Jeigu nekalbėsime apie jo protą ir atletiškumą, tai būtų žaidimo jutimas. Yra daug vaikinų, kurie gali žaisti krepšinį, bet turi jį justi. Turime suprasti, kas geriausia tau ir tavo komandai. Kai jis tai daro, jo komanda tampa sunkiai sustabdoma.
DIENOS LYDERIAI
K. Leonard G. Antetokounmpo T. Young G. Antetokounmpo A. Davis L. James
30 11 10 3 3 6
Taškai Atk. kam. Rez. Perd. Blokai Perimti kam. Klaidos

CITATA
Donatas Motiejūnas
„Mano gyvenimo tikslas nėra pinigai, o dabar esu laimingas dėl kelių priežasčių. Dėl protingų sprendimų, jų man pakaks iki gyvenimo galo, bet niekas niekada nepakeis mano požiūrio į krepšinį.“
Dievas man davė dovaną – esu aukštas ir talentingas. Turiu įgūdžius, dėl kurių aš sunkiai dirbau.
MINDAUGAS KUZMINSKAS
Taškai Atk. kam. Rez. perd.
JONAS VALANČIŪNAS
Taškai Atk. kam. Rez. perd.
DOMANTAS SABONIS
Taškai Atk. kam. Rez. perd.
DONATAS MOTIEJŪNAS
Taškai Atk. kam. Rez. perd.

 
Naudoti automobiliai Lietuvoje. Autobonus.lt - nemokas automobilių skelbimų portalas. Nemokami transporto priemonių skelbimai. Motociklai, traktoriai, padangos, ratlankiai ir kiti automobilių skelbimai? Noriu auto - perku auto. Visi skelbimai vienoje vietoje. Pirk parduok automobilį nemokamai. Verslo klientas: autoplius - naudotų automobilių skelbimai Lietuvoje.